En İyi Pantolonluk Kumaş Hangisidir?

Kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk, kadın veya erkek hiç fark etmez. Pantolonlar, en yaygın giyilen kıyafetler olarak günlük yaşama damga vurur. Bundan dolayı herkes giydiği pantolonun rahat olduğu kadar güzel görünmesini de ister. Bir pantolonda da bunu sağlayacak olan dikişi kadar kumaşıdır da. Buna ek olarak, giyilen pantolonlar günlük pantolonlardan, özel davetlere, iş pantolonlarına kadar her biri ayrı amaca hizmet eder. Dolayısıyla seçilecek pantolonluk kumaş türünün kullanışlı ve amaca uygun olması şarttır.

Pantolon İçin Hangi Kumaş Seçilir?

Önceleri pantolon kumaşı seçerken belirleyici ilk kriter faaliyet alanı ve kişinin yaşıydı. Ancak günümüzün estetik kaygıları bu tutuma bir nebze olsun ket vurdu. Çünkü artık kot pantolonlar özel davetlerde, resmi iş toplantılarında rahatlıkla giyilir oldu. Bunda dolayı bir kumaş pantolon ile de son derece şık bir spor tarz yaratabilirsiniz. Neyse ki tekstilin gelişmişliği ve hayal gücünün sınırsızlığı pantolonluk kumaş türü seçiminde müthiş bir kaynak sunuyor.

Giyeceğiniz ortama göre kot, gabardin, kadife, keten ve yünlü bir kumaş türünü pantolonluk olarak seçebilirsiniz. Bunun yanında her kumaşın kendi içindeki zengin çeşitliliği bulunmaktadır. Çünkü hemen hemen her renge varan renk yelpazesinden minik desenlere, çizgili modellerden ekoselere kadar birçok türü var. Buna ek olarak mini baskılı desenler veya aprede yapılan özel işlemler ile farklı tiplerdeki kumaşlarla da pantolon diktirebilir, tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Pantolon Kumaş Türleri

Bilindiği gibi tekstilin ucu bucağı yoktur. İplik çeşitliliği, tasarımcının hayal gücü, desencinin zevkleri hatta boyahanedeki boya reçetelerine kadar geniş bir platformdur. İşte pantolonluk kumaş türleri de bu çeşitlilikten nasibini alan bir kumaştır. Bir de buna trend renkleri ve yeni kumaş türleri eklendiğinde uçsuz bucaksız alan meydana gelmektedir. Pantolon dikiminde kullanılan kumaş türleri arasında yaygın olarak kullanılan türleri şu şekildedir:

Bu pantolon kumaş türlerine krep ve şifon gibi türler de ekleyebiliriz. Özellikle kadınlar, yazın tercih ettiği bu kumaşların içine astar da kullanmaktadır. Söz konusu bu kumaş türlerini kışın şardonlayarak apayrı bir havaya da sokmak mümkün. Böylelikle hem sıcak tutar hem de sizi yansıtır.

Pantolonluk Kumaş Modellerimiz

En Yeni Kumaş Modellerimiz

Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Puantiyeli Belmando Viskon Kumaş

330,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Turkuaz

875,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Sarı

875,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Saks Mavi

875,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Lavanta

875,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Krem

875,00
Yeni
Yeni
875,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Gri

875,00
Yeni

Mayo Kumaşı

Mayo Kumaş Fuşya

875,00
Yeni

 

Oduncu Gömleği Kumaş Özellikleri

Oduncu Gömleği Kumaş Oduncu gömleği genellikle kalın, dayanıklı ve sıcak tutan bir kumaştan yapılır. Bu [...]

Peluş Kumaş Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanı

Peluş Kumaş Nedir? Peluş kumaş, yumuşak ve tüylü bir dokuyla karakterize edilen bir tür kumaştır. [...]

Simli Kumaş Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları

Simli Kumaş Nedir? Simli kumaş, genellikle üzerinde parlak, ışıltılı veya ışıldayan efektler bulunan özel bir [...]

Likralı Kumaş Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları

Likralı Kumaş Nedir? Likralı kumaş, esneklik ve rahatlık sağlamak için likra lifi (spandex) içeren kumaş [...]

Kışlık Kumaş Çeşitleri ve Fiyatları

Kışlık Kumaş Çeşitleri Kışlık kumaşlar, soğuk hava koşullarına karşı daha iyi bir koruma sağlamak için [...]

Kumaş Pantolon Kumaş Çeşitleri

Kumaş Pantolon Nedir? Kumaş pantolon ifadesi, genellikle kumaştan yapılmış bir pantolonu ifade eder. Kumaş pantolonlar, [...]

Kumaş Çeşitleri

Kumaş Çeşitleri Kumaşlar, farklı liflerin, ipliklerin veya elyafların çeşitli yöntemlerle bir araya getirilmesiyle oluşturulan tekstil [...]

Ribana Kumaş Nedir?  Özellikleri ve Kullanım Alanı

Ribana Kumaş Nedir? Ribana kumaş, genellikle giyim ürünlerinin manşetleri, yakaları, bel bantları ve bazen tamamen [...]