İçerik

Stilinizi Yansıtacak Eteklik Kumaş Seçimi

Her bayanın gardırobunu süsleyen etekler, doğru seçilen bir kumaş türü ile tasarlandığında sizi daha çekici bir hale getirir. Çeşitli malzeme yelpazesi sayesinde geniş olanaklar sunsa da etek tasarlamak zordur. Çünkü en doğru kumaşı seçmek gerekir. Modern kadın kıyafetlerinin en sık tasarlandığı birbirinden farklı kumaş türlerini bir düşünün. Bir de bunlardan kendi sitilinize uygun bir eteğe sahip olduğunuzu. Peki, eteklik kumaş satın alırken neye dikkat etmelisiniz? İşte size etek tasarlarken ne tür kumaş kullanacağınız hakkında detaylar.

Etek İçin Hangi Kumaş Seçilmelidir?

Kadınların vazgeçilmezi olan etek tasarımını yaparken kumaş türü açısından pek çok seçenek mevcuttur. Deriden denime, ketenden jakar kumaşa kadar zengin kumaş ve renk seçeneğine sahiptir. Bu kadar geniş ürün yelpazesi sayesinde tam anlamıyla tarzınızı yansıtabilirsiniz. Böylelikle özel veya günlük yaşantınızda kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Son derece şık ve özel etekler yapmak için ise öncelikle kumaş türüne dikkat etmelisiniz. Ürünü seçerken vücut tipi, renk, mevsim, doku ve amaç gibi faktörler çok önemlidir. Bunun yanında diğer bir belirleyici etmen de zevkleriniz ve yaşam tarzınızdır. Bunlara dikkat ederek böylelikle doğru bir eteklik kumaş seçebilir, içinizdeki sizi yansıtabilirsiniz.

Eteklik Kumaş Çeşitleri

Doğal pamuk veya keten kumaşlardan yazlık etek tasarlamak harika bir seçimdir. Bu eteklik kumaş modelleri sizi şık göstermelerinin yanı sıra oldukça rahattırlar. Çok yönlü bir malzeme olan jeans sayesinde ise farklı tarz da etekler dikmeniz mümkün. Üstelik denim, esnekliği sayesinde vücudunuz ince gösterir. Bunun yanında doğal ve hafif olan ipek ya da viskon kumaşlar da akıcı olmasıyla genellikle yazlık etek modelleri için iyi bir seçimdir. Yüzeyi son derece estetik görünen kadife ise yoğun ve ince tüy yapısına sahip olmasıyla etekleriniz için çekici bir malzemedir.

Şık ve sıcak bir kumaş olan yün veya gabardin kumaş ile tasarlanan etekler, ısı yalıtım özellikleri sayesinde soğuk kış aylarının vazgeçilmez parçalarıdır. Vücut kusurlarını gizler ve diğer parçalara ayrı bir hava katar.

En zarif kumaşlardan biri olan jakar ile etek dikilmesi, harika bir kıyafete sahibi olacağınız anlamına gelir. Jakardan dikilen her boy ve genişlikteki etekler güzel bir görüntü sunar. Parlak bir malzeme olan pürüzsüz atlas saten kumaşlar ise birbirinden güzel ve hoş etek modelleri yaratmayı mümkün kılar.

Kısacası şık bir etek tasarlamak için pek çok kumaş türü mevcuttur. Ancak kumaş seçimini doğru yapmadığınız takdirde eteğiniz güzel görünmeyebilir. Aynı zamanda kendinizi rahatsız da hissedebilirsiniz.

Bunlara ek olarak zengin eteklik kumaş yelpazesi, doğru seçimi yapma konusunda da sizi zorlayabilir. Fakat kumaşların özelliklerini bilerek usta bir terziden yardım almanız bu konuyu sorun olmaktan çıkartır.

En Yeni Kumaş Modellerimiz

Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Desenli Belmando Viskon Kumaş

295,00
Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Desenli Belmando Viskon Kumaş

295,00
Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Desenli Belmando Viskon Kumaş

295,00
Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Desenli Belmando Viskon Kumaş

295,00
Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Desenli Belmando Viskon Kumaş

295,00
Yeni

Belmando Viskon Empirme Kumaş

Desenli Belmando Viskon Kumaş

295,00

Kumaş Modellerimiz

Oduncu Gömleği Kumaş Özellikleri

Oduncu Gömleği Kumaş Oduncu gömleği genellikle kalın, dayanıklı ve sıcak tutan bir kumaştan yapılır. Bu [...]

Peluş Kumaş Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanı

Peluş Kumaş Nedir? Peluş kumaş, yumuşak ve tüylü bir dokuyla karakterize edilen bir tür kumaştır. [...]

Simli Kumaş Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları

Simli Kumaş Nedir? Simli kumaş, genellikle üzerinde parlak, ışıltılı veya ışıldayan efektler bulunan özel bir [...]

Likralı Kumaş Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları

Likralı Kumaş Nedir? Likralı kumaş, esneklik ve rahatlık sağlamak için likra lifi (spandex) içeren kumaş [...]

Kışlık Kumaş Çeşitleri ve Fiyatları

Kışlık Kumaş Çeşitleri Kışlık kumaşlar, soğuk hava koşullarına karşı daha iyi bir koruma sağlamak için [...]

Kumaş Pantolon Kumaş Çeşitleri

Kumaş Pantolon Nedir? Kumaş pantolon ifadesi, genellikle kumaştan yapılmış bir pantolonu ifade eder. Kumaş pantolonlar, [...]

Kumaş Çeşitleri

Kumaş Çeşitleri Kumaşlar, farklı liflerin, ipliklerin veya elyafların çeşitli yöntemlerle bir araya getirilmesiyle oluşturulan tekstil [...]

Ribana Kumaş Nedir?  Özellikleri ve Kullanım Alanı

Ribana Kumaş Nedir? Ribana kumaş, genellikle giyim ürünlerinin manşetleri, yakaları, bel bantları ve bazen tamamen [...]